POWITANIE JESIENI WE WRZĘPI

    W piątek 28 września do oddziału przedszkolnego we Wrzępi zawitała pięknie przystrojona w kolorowe liście, kapelusz i  zwiewną suknię, z koszem pełnym żołędzi, kasztanów, warzyw, i innych jesiennych darów Pani Jesień.  Największym  zaskoczeniem dla dzieci był fakt, że przybyła boso. 

   Uroczystość przebiegała pod hasłem „Słowem i ruchem witamy Panią Jesień”.

    Zabawy było co niemiara. Przedszkolaki  zostały podzielone na 4 grupy. Każda grupa miała możliwość zdobycia punktów w przygotowanych konkurencjach. Najpierw dzieci rozwiązywały zagadki, potem rozpoznawały dary jesieni po smaku, zapachu i dotyku.   Najodważniejsi zaprezentowali ciekawe wierszyki i piosenki.

Nie zabrakło też konkurencji sportowych i tanecznych. Następnie wszyscy wspólnie podziwiali wystawę prac wykonanych z kasztanów i żołędzi. Dzieci wykazały się w tej dziedzinie  bogatą  twórczością i pomysłowością. Wszyscy mieli radosne minki i cieszyli  się ze spotkania. Wspaniałą imprezę zakończył wspólny taniec z  miłym  gościem. 

    Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły wykonane wcześniej prace plastyczne na temat: "Jak wyobrażam sobie Panią Jesień?" Po uroczystości  wyszliśmy  do  naszego  przedszkolnego  ogrodu, by na własne oczy  sprawdzić, jakie zmiany poczyniła w nim  Pani  Jesień.  Rzeczywiście jesień już rozpoczęła swoje panowanie. 

 

czytany 4551
data publikacji: 2012-09-30


szkoła z klasą
bezpieczny puchatek
europejski fundusz społeczny
program operacyjny kapitał ludzki