ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

 W tym roku po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji odbyło się szereg konkursów i imprez.

Celem tej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole; zwrócenie uwagi  na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. 

 
 
Ponadto w październiku odbył się „Kiermasz Taniej Książki” gdzie uczniowie mogli zaopatrzyć się po niskich cena w lektury, literaturę młodzieżową oraz popularnonaukową. 
 
 Wszystkie klasy otrzymały zaproszenia informujące o różnych imprezach i uroczystościach, które były zaplanowane w bibliotece z okazji tego święta.
Październik obfitował także w liczne konkursy: czytelnicze, literackie i plastyczne, w których mogli brać udział wszyscy uczniowie. W klasach I-III w ramach akcji „Starsi czytają młodszym”, uczniowie w bajkowych strojach czytali nieznane jeszcze legendy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uważni słuchacze za poprawną odpowiedź zdobywali punkty w postaci słodyczy.  
 
Najstarsze klasy od IV do VI miały możliwość spróbowania swoich zdolności literackich układając wiersz związany z czytelnictwem, biblioteką lub książką.
 
 
 
 
A oto wyniki:
I miejsce – Dominika Mundała kl. IV
II miejsce – Paulinka Dziadura kl. IV
III miejsce – Zuzia Cupał kl. V
Wyróżnieni: Iza Opioła kl. V i  Monika Rzeźnik  kl. V
 
Uczniowie z klasy trzeciej wykonali laurki adresowane do biblioteki z okazji jej święta, wzbogacone o piękne życzenia. Wszystkie prace zostały nagrodzone. 
 
 
 
W konkursie zwyciężyły:
I miejsce – Natalia Bawół
II miejsce – Wiktoria Augustynek 
III miejsce – Marlena Maj
 
Uczniowie klasy drugiej wykonali piękne portrety ulubionych postaci. Wszyscy uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i  starannością.
 
 
 
 
 
Przyznano: 
I miejsce – Gosia Drabik oraz Wiktor Wilk
II miejsce – Wiktor Martyka, Filip Oleksy, Adam Policht, Łukasz Opioła, Aldona Piwowarczyk, Julia Oleksy, Aleksandra Król, Kamila Jarosz, Roksana Jarosz, Agnieszka Solak
 
Zadaniem uczniów klasy I było wykonać prace plastyczną: „Ilustracja do ulubionej książki” Wszystkie prace były bardzo staranne, każdy starał się zachęcić pozostałych kolegów do przeczytania prezentowanej przez siebie książki.
 
 
Cała klasa zasłużyła na I miejsce. Wszyscy otrzymali  nagrody i słodycze.
 
Laureatom konkursów serdecznie gratulujemy.
 
Pragniemy nadmienić, iż nagrodzeni zostali wszyscy uczniowie, którzy czynnie zaangażowali się w obchody Miesiąca Biblioteki . Przyjemna, świąteczna atmosfera ułatwia bowiem życzliwe kontakty, pomaga tworzyć wizerunek biblioteki jako miejsca przyjaznego, gościnnego, interesującego i ważnego.
Biblioteka szczególnie dziękuje nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej za współpracę i zaangażowanie.
O atrakcyjne nagrody jak co roku zatroszczyła się Pani Magdalena Pudło.  
/K.Zydroń/
 

 

czytany 1724
data publikacji: 2014-11-03


szkoła z klasą
bezpieczny puchatek
europejski fundusz społeczny
program operacyjny kapitał ludzki