DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

 Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.


W naszej szkole również systematycznie organizowane są we wszystkich klasach zajęcia poświęcona tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasadach bezpiecznego korzystania z niej. W tym roku szkolnym w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów (filmów, spotów, plików muzycznych) udostępnionych na stronie internetowej www.dzieckowsieci.pl. 
 
 
 
 
 

Uczniom klas I-III zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu zostały przybliżone dzięki prezentacji multimedialnej oraz filmom edukacyjnym pt. „Owce w sieci”.

 
 
Uczniowie klas IV-V z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem filmów pt. „3…2…1…Internet”
 
 
 
 
 
 
 
Uczniowie klasy VI wzięli udział w zajęciach pod hasłem: „Internet bez hejtu”
 
 
Ponadto na korytarzu zostały przygotowane gazetki tematyczne „Bezpieczny Internet”.

Podczas obchodów DBI  podkreślano to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta, zaś w razie wątpliwości czy zagrożeń, należy prosić o pomoc zaufane osoby. Wszystkim uczniom zostały przypomniane strony internetowe oraz numery telefonów, pod którymi mogą uzyskać pomoc.
 
czytany 870
data publikacji: 2017-03-01


szkoła z klasą
bezpieczny puchatek
europejski fundusz społeczny
program operacyjny kapitał ludzki