DZIAŁANIA W RAMACH AKCJI “SZKOŁA PAMIĘTA”

W ostatnich dniach października korzystając z pięknej pogody uczniowie klas młodszych pod opieką wychowawców i pracowników obsługi, zaś uczniowie klas starszych pod opieką rodziców porządkowali przed zbliżającym się Świętem Zmarłych groby żołnierzy, nauczycieli, kapłanów, opuszczone mogiły i Miejsca Pamięci Narodowej znajdujące się w okolicy. Po zakończeniu prac porządkowych uczniowie składali na mogiłach kwiaty, palili znicze i modlili się za zmarłych ponieważ pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Porządkowanie Miejsc Pamięci Narodowej było jednym z działań realizowanych w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, w której nasza szkoła po raz kolejny bierze czynny udział.