DZIEŃ PAPIESKI

13 maja 1981 roku kule zamachowca niemal śmiertelnie raniły Jana Pawła II. Tylko dzięki opatrzności Najświętszej Maryi Panny – jak sam wielokrotnie powtarzał, udało mu się przeżyć. W rocznicę tego wydarzenia społeczność Szkoły Podstawowej im T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich i liczni parafianie dziękowali Bogu za dar beatyfikacji Papieża – Polaka.

Po Mszy św. uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. Słowa przepełnione miłością , radością , modlitwą i nauczaniem Wielkiego Rodaka dopełniała prezentacja multimedialna.

Po „ kremówkowym” spotkaniu na plebanii uczniowie wszystkich klas na cześć Papieża, który kochał nie tylko Boga i wszystkich ludzi, ale tez sport, wycieczki i wspólne przebywanie odbyły się różne zabawy i gry terenowe, których tematem była „ Droga do świętości Jana Pawła II.”

Tego dnia i zawsze będziemy się radować, bo mamy wielkiego u Boga Orędownika – naszego Kochanego Ojca Świętego Jana Pawła II, który stoi w oknie Domu Ojca i nam błogosławi!

Dzień Papieski zorganizowała Pani Anna Gofron.
Prezentację multimedialną przygotowała Pani Magdalena Pudło.