„Wszyscy swoje święto mają

Tańczą, skaczą i śpiewają.

Przedszkolaki przykład dają

I też swoje święto mają”

20 września to wspaniały dzień dla każdego przedszkolaka  bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w zmaganiach sportowych.

Przedszkolaki rzucały woreczkami do celu, chodziły po krążkowych kałużach, przechodziły przez tunel, spinały się na materace piankowe, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami.

Radość, śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał wspaniały prezent- kolorowy balon.

/A.Zabiegała/