DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia na świecie obchodzony jest jako Dzień Ziemi.

Od wielu lat organizujemy obchody Dnia Ziemi w naszej szkole. Co roku staramy się, aby przygotowane przez nas imprezy przypominały o tym, że należy szanować i dbać o naszą planetę, jak i o jej środowisko.

Uczniowie należący do kółka przyrodniczego przygotowali pod kierunkiem Pani Bożeny Jankowskiej inscenizację , w której mieszkańcy starego dębu przypomnieli wszystkim widzom o zależnościach ekosystemu leśnego i konieczności jego ochrony.

Dzień Ziemi to w naszej szkole okazja zarówno do zabawy, jak i zdobywania solidnej wiedzy.

Tradycyjnie odbył się konkurs wiedzy ekologicznej. W tym roku dużyny z klas IV-VI musiały wykazać się znajomością życia lasu oraz zasad zachownia się w lesie.

Również publiczność miała okazję odpowiadać na pytania o różnym stopniu trudności. Najwięcej punktów zdobyła drużyna z klasy IV. Drugie miejsce zdobyła klasa VI, a trzecie klasa V.

Na zakończenie uroczystości odbył się także pokaz mody ekologicznej.

Mamy nadzieję, że tego typu działania wpłyną na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów i zaowocują w przyszłości właściwą postawą.