Wycieczka klas młodszych do Brzeska

05/03/2023

1 marca uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wycieczce do Brzeska. Pierwszym punktem programu był seans filmowy w Kinie Planeta. Uczniowie obejrzeli film animowany pt. „Kot Maurycy”, a następnie wzięli udział w zajęciach w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA, zwanej również Małym Centrum Nauki. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni doświadczaniem różnych zjawisk, zabawą z piaskiem kinetycznym, odkrywaniem kolorów, cieni, pisaniem w lustrzanym odbiciu itp. Uczestnicy warsztatów rozwiązywali szereg łamigłówek, poznawali zjawiska i prawa występujące w przyrodzie poprzez zabawę i samodzielne ich odkrywanie.

Dzieciom bardzo podobała się ta wystawa, ponieważ, aby uruchomić eksponat mogły wszystkiego dotknąć, sprawdzić, przekręcić. Uczestnicy wycieczki wyjechali z Brzeska pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę zdobytą w Małym Centrum Nauki.