MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

„Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości” – pod takim hasłem obchodzone jest w tym roku Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych.

Celem święta jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Podczas tego dnia można było oglądać prace uczniów, którzy wzięli udział w następujących konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę:
postać bajkowa,
okładka do ulubionej książki,
życzenia dla biblioteki.
Oprócz oglądania prac, uczniowie mogli w bibliotece rozwiązywać zagadki, krzyżówki, rebusy przygotowane przez uczennice Koła Bibliotecznego. Każdy wypożyczający tego dnia otrzymywał słodki poczęstunek.
Za najładniejsze prace uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodycze. Cała impreza cieszyła się dużą popularnością, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami.
Ponadto w październiku zorganizowano kiermasz taniej książki, gdzie uczniowie mogli zaopatrzyć się po niskich cenach w lektury szkolne, literaturę młodzieżową i popularnonaukową.