OBCHODY 400-LECIA POWSTANIA PARAFII STRZELCE WIELKIE

21 czerwca miała miejsce niecodzienna uroczystość.

Tego dnia zostały zorganizowane szkolne obchody 400-lecia powstania parafii Strzelce Wielkie.

W ramach przygotowań do uroczystości w maju ogłoszono dwa konkursy pod hasłem „Dziękczynne wotum”: plastyczny i literacki, których rozstrzygnięcie miało miejsce na pikniku rodzinnym.

Ponadto uczniowie zapoznawali się z historią powstania parafii oraz ciekawostkami z życia ówczesnych mieszkańców Strzelec Wielkich.

Uroczystość rozpoczęła się od spotkania uczniów z księdzem proboszczem Stanisławem Tabisiem w zabytkowym kościele, podczas którego prowadzący w ciekawy sposób przypomniał historię powstania parafii oraz przekazał wiele ciekawostek o zabytkowym kościele.
Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystali podczas gry terenowej, w czasie której klasy szukały ukrytych wokół kościołów zadań i je rozwiązywały. W czasie zabawy musiały wykazać się nie tylko wiedzą, ale także umiejętnością pracy w zespole. Gra sprawiła dzieciom wiele radości, a jednocześnie utrwaliła zdobyte wiadomości.
Ważnym punktem imprezy było spotkanie z zaproszonymi gośćmi panią Józefą Drabik- emerytowanym nauczycielem historii w naszej szkole i panią Marią Tarlaga- lokalną poetką.
Wszyscy zebrani z zapartym tchem słuchali barwnej opowieści pani Józefy Drabik na temat naszej Ojczyzny, która nawiązywała do powstania naszej parafii, czasów świetności i potęgi Polski oraz trudnych jej dziejów na przestrzeni wieków.
Podczas spotkania pani Maria Tarlaga zaprezentowała swój najnowszy wiersz ukazujący piękno i niepowtarzalność naszej Małej Ojczyzny.
Wyrazem uznania dla zaproszonych gości były podziękowania pani dyrektor Doroty Jaszczowskiej oraz owacje na stojąco i gromkie brawa.
Mamy nadzieję, że to spotkanie z panią J Drabik i panią M. Tarlaga rozbudzi u naszych uczniów zamiłowanie do historii i promowania walorów naszej miejscowości.

Na zakończenie tej części uroczystości uczniowie odczytali swoje wiersze, które napisali w ramach konkursu literackiego „Dziękczynne wotum”.
Ostatnim punktem imprezy był poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na stole znalazły się różnorodne tradycyjne potrawy kuchni regionalnej. Wszystkim dzieciom bardzo smakowały przygotowane specjały.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie szkolnych obchodów 400-lecia powstania parafii Strzelce Wielkie.