OBCHODY DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku w 150 krajach. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci. W tym roku DBI obchodzimy 9 lutego 2021 roku, jednak  w naszej szkole przez cały miesiąc luty podejmowane były inicjatywy promujące bezpieczeństwo w sieci.

Na godzinach wychowawczych, informatyce i podczas lekcjach edukacji wczesnoszkolnej uczniowie realizowali zajęcia w oparciu o zagadnienia zawarte w Programie Saferinternet.pl.

Przeprowadzane były także quizy, konkursy i turnieje sprawdzające wiedzę na temat zasad korzystania z multimediów.

Zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z urządzeń multimedialnych poruszane systematycznie są w ciągu całego roku.

W działania promujące bezpieczeństwo w sieci zostali także włączeni rodzice uczestnicząc w kampaniach: „Domowe Zasady Ekranowe” oraz „Zadbaj o Dziecięcy Mózg”.