POWITANIE WIOSNY WE WRZĘPI

Niezależnie od tego jaka pogoda będzie panowała 21 marca 2013 r. postanowiliśmy nie tracić humoru i przywitać pierwszy dzień wiosny.Wychowawczyni M. Klich zainspirowała prawdziwa zabawę. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały ciekawe stroje. Wśród zabawnych kreacji znalazł się między innymi Klaun, Babuleńka, mała Sarenka, Krasnoludek, tajemnicza Wróżka, Pirat, Pippi, Zebra. Po zaprezentowaniu się i przedstawieniu humorystycznych scenek przedszkolaki przeszły dzielnie przez gąszcz wiedzy dotyczącej oznak nadchodzącej wiosny.

Najbogatszą wiedzą w tej dziedzinie wykazał się zabawny Klaun, Hubert Filipski. Przy dźwiękach wspaniałej muzyki klasycznej dzieci zataczały wielkie i małe pętle na dużych arkuszach papieru. Dzieci zarażone optymizmem tańczyły i śpiewały przygotowane wcześniej piosenki. Nie zabrakło konkurencji sportowych, wśród których największym powodzeniem cieszyło się toczenie miotłą papierowej kuli. Ale to nie koniec – tradycyjnie wykonaliśmy Marzannę, aby pożegnać się z zimą.