RAJD W BIESZCZADY

Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Książek w dniach 18-20 kwietnia 2018 r. wzięli udział rajdzie turystycznym, zorganizowanym przez Gminne Koło PTTK „Harnasie” przy Szkole Podstawowej w Niedzieliskach. Uczestnicy rajdu wędrowali  po pięknych szlakach Bieszczad.

W pierwszym dniu, po przybyciu do punktu zakwaterowania w miejscowości Bystre koło Baligrodu, uczniowie zdobyli górę zwaną „Dzidowa” (713 m. n.p.m.). Wieczorem zaś był czas na ognisko, smażenie kiełbasek, pogadankę na temat profilaktyki i zdrowego stylu życia, a na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka.

W drugi dzień uczestnicy rajdu zdobywali najwyższy szczyt Bieszczad- Tarnicę (1 346 m. n. p. m.). Tego dnia dodatkową atrakcją był pobyt na basenie.

Trzeciego dnia uczniowie wraz z opiekunami udali się nad Solinę i tam spacerowali nad zaporą i podziwiali piękny, górski krajobraz połączony z Jeziorem Solińskim.