ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

20 października w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, jakie przeżywają pierwszoklasiści wkraczający w początkowy etap edukacji – Ślubowanie Pierwszoklasistów. Oprócz najmłodszych uczniów i ich rodziców w uroczystości tej udział wzięli: Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klas starszych.

Po gorącym powitaniu przez starszych uczniów, najmłodsi bohaterowie zaprezentowali swoje umiejętności. Posłusznie wykonywali kolejne zadania zlecane przez Króla Ołówkosa, jego małżonkę oraz gwardzistów. Wykazali się różnymi umiejętnościami: udowodnili, że znają zasady postępowania w klasie, szkole i na drodze. Pokazali, że kochają swoją Ojczyznę, pięknie śpiewają, recytują oraz potrafią rozwiązać zagadki na różne tematy.

Zapewnili również, że będą szanować Patrona Szkoły. Nie mogło też zabraknąć zadań sprawnościowych oraz prezentujących niezwykłe uśmiechy po degustacji cytryny. Po wzorowo zdanym teście głos zabrała Pani Dyrektor, która wyraziła podziw dla małych artystów i zezwoliła, na złożenie uroczystego ślubowania i przyjęcie ich do grona prawowitych uczniów.

Złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Pierwszoklasiści obiecali, że będą się pilnie uczyć, a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, wykorzystując wielki ołówek.

W poczet uczniów wstąpili: Arkadiusz Cebula, Kacper Czaja, Emilia Golonka, Bartłomiej Hanek, Brajan Jaroszek, Oskar Krupa, Kewin Kuliński, Julia Młynarczyk, Aleksandra Nowak, Sebastian Nowak, Irma Profus, Paulina Rzeźnik, Alan Skrzyński, Mateusz Solak, Karolina Stachowicz, Katarzyna Wilk, Jakub Wójcik.

Zadowoleni, prawowici uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy, upominki, życzenia, gratulacje. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć, rodzice zaprosili wszystkich na poczęstunek.

Uroczystość Ślubowania klasy I przygotowała Pani Danuta Laska, o oprawę muzyczną zadbał Pan Michał Pastuch, zaś dekoracje wykonała Pani Małgorzata Książek.