ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

W tym roku nasza biblioteka aktywnie włączyła się w obchody Święta Bibliotek Szkolnych. Tematem przewodnim święta było hasło „Biblioteki Szkolne – pełen obraz”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Koło biblioteczne pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza przygotowało zadania konkursowe dla wszystkich klas.

Uczniowie klasy pierwszej prezentowali prace plastyczne na temat „Moja ulubiona postać bajkowa”, klasa II i III przygotowały” życzenia dla biblioteki”, klasy IV – VI złożyły prace dotyczące reklamy biblioteki w formie wierszy, plakatów, haseł.

Tradycyjnie już wszyscy odwiedzający w tym dniu naszą bibliotekę mogli wziąć udział w konkursie błyskawicznym “Czytam, więc wiem”