ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Już od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło: “Książka to dopiero początek”.
Jak co roku nasza biblioteka włączyła się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji nasza biblioteka zorganizowała konkursy literackie i plastyczne ,w których mógł wziąć udział każdy uczeń.
4
1. Klasy IV, V i VI wykonały plakaty promujące czytelnictwo. Wszystkie klasy wzorowo wywiązały się z tego zadania. Przedstawiciele klas odczytali hasła promujące czytanie książek.
2. Klasa I wykonała prace plastyczne pod hasłem „ Ilustracja do ulubionej książki. Pierwszaki poprzez rysunki pięknie przedstawili swoją ulubioną książkę, i wszyscy zasłużyli na nagrodę.
3. Klasa II – wykonała laurki z życzeniami dla biblioteki. Każdy odczytał piękne życzenia i wszyscy przekazali laurki naszej bibliotece.
4. Klasa III wcieliła się w rolę pisarza i każdy napisał swoją pierwszą w życiu książkę. Prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie, dlatego przyznaliśmy 13 miejsc I i 4 miejsca II.
5. Klasa IV do wyboru można było napisać wierszyk o bibliotece lub książce opowiadanie lub książką. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie przedstawili swoje prace za co otrzymali wyróżnienia i nagrody.
6. Uczniowie klasy V napisali opowiadanie. Prace były bardzo ciekawe. przyznano:
I – miejsce – Natalia Bawół
II – miejsce – Adrian Berner
III- Magdalena Czesak i Francesco Velotti
Wyróżnienia otrzymali: Augustynek Weronika, Maj Marlena, Wilk Magdalena Jarosz Hubert.
7. Klasa VI wzięła udział w konkursie na recenzję „Super książki”, którą przeczytali w tym roku szkolnym, zachęcając innych do przeczytania wybranych książek. Recenzje były napisane wysokim poziomie, tym samym wszyscy zostali nagrodzeni.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w zmaganiach konkursowych, gratulujemy nagród i zapraszamy do czytania. Mamy nadzieję, że przeprowadzone akcje zachęcą młodych czytelników do częstszego sięgania po książkę.
/K. Zydroń/