ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE FILIALNEJ

Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono bardzo uroczyście. Uczniowie z klas II i III pod kierunkiem Pani Lucyny Łaptas przygotowały montaż słowno- muzyczny , który został zaprezentowany uczniom klas 0-I oraz zaproszonym na akademię nauczycielom i rodzicom.

Wiersze, proza o tematyce patriotycznej przeplatane były piosenkami o podobnej treści. W ten sposób przybliżono najmłodszym uczniom naszej szkoły, drogę jaką pokonać musieli Polacy , aby po 123 latach niewoli Nasza Ojczyzna znów zaistniała na mapach Europy. Uroczystość miała charakter podniosły, a odpowiednia dekoracja, właściwie dobrane podkłady muzyczne uzmysłowiły wszystkim uczniom rangę tego Święta.

Po zakończeniu akademii odbyły się zajęcia otwarte, w czasie których rodzice wraz z dziećmi odpowiedzieli na apel prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i przygotowali biało-czerwone kotyliony.
Następnie uczniowie wyruszyli w marsz upamiętniający Poległych za wolność naszej Ojczyzny. Była to znakomita lekcja historii dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.