ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków.

Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach, w przeddzień 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości -10 listopada w Kościele parafialnym odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, a atmosferę powagi nadał wspólnie odśpiewany hymn Polski o godzinie 11.11. w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Przedsięwzięcie to jest kontynuacją inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

Uczniowie słowem i piosenką oddali szacunek naszym przodkom doceniając ich bohaterstwo, waleczność i męstwo oraz wyrazili swoją miłość do Ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami. Zgromadzeni z zainteresowaniem wysłuchali montażu słowno – muzycznego, który przypomniał nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

Zwieńczeniem uroczystości było oddanie hołdu i zapalenie zniczy w miejscach Pamięci Narodowej.

Akademia została przygotowana przez uczniów klasy VIII oraz przedstawicieli klasy VI i IV.

/K.Zydroń/