UDZIAŁ W AKCJACH “SZKOŁA DO HYMNU”, “NIEPODLEGŁA DO HYMNU”

Nasza  szkoła po raz kolejny  przystąpiła do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. 10 listopada 2020 roku punktualnie o godz.11:11 uczniowie i nauczyciele z dumą  zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Z powodu ograniczeń epidemicznych obowiązujących w całym kraju wspólne śpiewanie hymnu narodowego musiało odbyć się online,  jednak nie przeszkodziło nam to w radosnym przeżywaniu tej wspaniałej chwili, gdyż wiedzieliśmy, że od Tatr do Bałtyku wszyscy uczniowie razem z nami śpiewają „Mazurka Dąbrowskiego”.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości również nie mogło zabraknąć „Mazurka Dąbrowskiego” , którego tym razem uczniowie zaśpiewali wspólnie ze swoimi  rodzinami, włączając się w ogólnopolską akcję  „Niepodległa do hymnu” .

Mimo tej trudnej i niecodziennej sytuacji, w której obecnie się znajdujemy, cieszymy się, że nasi uczniowie z ochotą włączyli się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, aby wspólnie uczcić odzyskanie przez Polskę wolności po 123 latach niewoli i wyrazić radość  z tego, że żyjemy w wolnym  kraju.

Dziękujemy także, że uczniowie zadbali o piękne symbole narodowe, które podkreśliły patriotyczny charakter organizowanych akcji.