WAKACJE W EUROPIE

To już kolejny rok, w którym świętujemy z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tym razem pod hasłem „Wakacje w Europie”, na które wybrali się uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Magdaleny Pudło.
Zwiedziliśmy państwa, które zostały zaproponowane przez uczniów na wakacyjne wojaże: Francję, Irlandię, Słowację, Grecję, Hiszpanię, Włochy, Niemcy, Danię, Wielką Brytanię, Finlandię i oczywiście naszą kochaną Polskę. Jak to bywa podczas wycieczek, odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc w Europie, zobaczyliśmy najpiękniejsze zabytki, rozmawialiśmy z ciekawymi ludźmi i postaciami fikcyjnymi. Jako turyści na wakacjach przeżyliśmy niezapomniane przygody.
Po przedstawieniu odbył się coroczny konkurs wiedzy o państwach należących do UE, w którym zmierzyli się reprezentanci z klas IV-VI.
I miejsce zdobyli reprezentanci klasy VI: Seweryn Cholewka, Bartosz Kozak i Aleksandra Latuszek.
II miejsce przypadło reprezentantom klasy V: Zuzannie Cupał, Damianowi Piwowarczykowi i Monice Rzeźnik.
III miejsce wywalczyła reprezentacja klasy IV w składzie: Gabriela Cupał , Amanda Jaroszek i Paulina Maj.
W tym dniu ogłoszony został również klasowy konkurs plastyczno – techniczny „Wakacje w Europie”. Wszystkie plakaty promujące wakacje w UE były tak piękne, że przyznano równorzędne miejsca dla wszystkich klas.