WIZYTA MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia przedszkolaki we  Wrzępi odwiedził  długo oczekiwany Gość, Św. Mikołaj. Dzieci już od kilku dni przygotowywały się na Jego wizytę, w związku z tym uczyły się piosenek i wierszyków o  Mikołaju.

W ramach przygotowań nie mogło zabraknąć również rytuału ubierania choinki, którą dzieci przystrajały tuż przed wizytą Świętego Mikołaja. Przedszkolaki  wykonywały także ciekawe prace plastyczne przedstawiające podobiznę Świętego.
W dzień przybycia Mikołaja co rusz podbiegały do okien i wyglądały Świętego.

Dzieci zaprezentowały Gościowi wierszyki,  zaśpiewały przygotowane piosenki, które bardzo się Świętemu podobały, a na koniec Święty Mikołaj sprawdził, czy pociechy i ich rodzice byli grzeczni.

Dzieci dostały  wyczekiwane prezenty. Rodzice z kolei obdarowani zostali małym upominkiem w postaci rózgi z pysznym pierniczkiem. Dzień ten przyniósł wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy w imieniny Św. Mikołaja zawsze choć na chwilę wracają do swoich wspomnień i stają się na nowo dziećmi.

Św. Mikołaju, dziękujemy za te pięknie przeżyte chwile!

/A. Zabiegała/