WYCIECZKA DO GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SZCZUROWEJ

W dniu 5 kwietnia 2022r. uczniowie klas I, II, III udali się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczurowej, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci przypadającego 2 kwietnia. Podczas Spotkania czytano baśnie H. CH. Andersena m. in. „Dziewczynka z zapałkami” w interpretacji Pani Bogusławy Daniel-Zieja p.o. Dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

Zaproszono również Pana Zbigniewa Moskala Wójta Gminy Szczurowa, z którym młodzi uczniowie przeprowadzili wywiad. Zadano szereg pytań dotyczących pracy zawodowej, zainteresowań, życia osobistego oraz planów na przyszłość. Każde pytanie otrzymało wyczerpującą i satysfakcjonującą odpowiedź.

Kolejnym etapem spotkania było zapoznanie się ze zbiorami biblioteki, pracą bibliotekarza oraz sposobem, jak zostać czytelnikiem Biblioteki Publicznej w Szczurowej.

Na zakończenie uczniowie otrzymali słodycze, podziękowali za spotkanie, złożyli życzenia świąteczne zaproszonym gościom i wręczyli upominki świąteczne.