WYCIECZKA DO KRAKOWA

W STARYM KRAKOWIE

Pierwszego dnia jesieni uczniowie klas I-III z PSP w Strzelcach Wielkich, a także ze szkoły Filialnej z Wrzępi byli na wycieczce w Krakowie.

Droga do dawnej stolicy Polski upłynęła wśród rozmów, śpiewów i podziwiania małopolskiego krajobrazu.

Pierwszym przystankiem był Ogród Doświadczeń.

Trzeba przyznać, że pokaz praw fizyki został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez wszystkie dzieci. Huśtawki, trampoliny, równoważnie, prawdopodobnie po raz pierwszy, potraktowane zostały nie tylko, jako część zabawy, ale także jako kawałek nauki.

Następnie wszyscy udali się na Wawel, aby podziwiać sale królewskie.

Dzieci zobaczyły, jak wyglądało życie przed wiekami, bez problemu mogły poczuć atmosferę tamtych lat.

Oczywiście wycieczka do Krakowa bez oglądnięcia Smoczej Jamy uważana byłaby za nieudaną, więc , zaraz po obejrzeniu komnat zamku wawelskiego, wszyscy udali się aby podziwiać prawdziwy ogień wydobywający się z paszczy potwora.

Kolejnym przystankiem na trasie tej wrześniowej wycieczki był Rynek w Krakowie.

Uczniowie po zobaczeniu najpiękniejszej części starego Krakowa, udali się w stronę siedziby radia RMF.FM, aby zobaczyć Kopiec usypany na cześć patrona ich szkoły.

Powrót był pełen wspomnień tego miłego dnia.