WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO KRAINY ZABAW W BRZESKU

W Krainie Św. Mikołaja- wycieczka przedszkolaków do Sali zabaw w Brzesku

4 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego we Wrzępi wybrały się na wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja w Brzesku. Czekało tam na dzieci wiele atrakcji. Wszyscy udaliśmy się najpierw do upragnionej Sali zabaw. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych aby ją pokonać. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, dmuchanych piłek. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha, w którym można było odpocząć.

Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która malowała nam twarze znanych postaci bajkowych. Tak ucharakteryzowani spotkaliśmy w końcu świętego Mikołaja, który wręczył nam prezenty – niespodzianki. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas na pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem.

Celem wycieczki było nie tylko spotkanie z Mikołajem ale także rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni a także integracja dzieci. Jeszcze w przeddzień wycieczki przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.

Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy było widać nieco zmęczenia, ale i uśmiech. Wszyscy wrócili szczęśliwi i bardzo żałowali, że trzeba już wracać do domu.

/M. Klich/