WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO PACANOWA I ZALIPIA

W poniedziałek 25.04.2022r. oddział przedszkolny z Wrzępi wybrał się na wycieczkę do Pacanowa. Celem naszej podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka. W bajkowej krainie czekało na nas wiele atrakcji. Rozpoznawaliśmy przedmioty pochodzące z różnych bajek, udaliśmy się w podróż zaczarowanym pociągiem (m.in. pod ziemię, w morskie głębiny, przestworza i kosmos). Pociągiem dzieci dojechały do „Czarodziejskiego lasu” gdzie rosły duże kwiaty. W trakcie zwiedzania Centrum Bajek była też okazja obejrzenia w sali kinowej filmu o Koziołku Matołku pt. „Żeby kózka nie skakała” , przedszkolaki miały również okazję zobaczenia co kryje się po drugiej stronie lustra.

Z Pacanowa pojechaliśmy w jeszcze jedno niezwykłe miejsce – do Zalipia, „malowanej wsi”. Przejeżdżając przez wieś oglądaliśmy domy zdobione malowanymi kwiatami. Małe dzieła sztuki zdobiły też bramy, budy dla psów, studnie, ule, itp. W końcu dotarliśmy do Domu Malarek, w którym  wszyscy uczestnicy udali się na główną salę, gdzie dzieci  wzięły udział w warsztatach plastycznych.

Dzieci choć zmęczone,  ale zadowolone wróciły do przedszkola.