12 maja w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pielęgniarki. Dzieci z ciekawością rozwiązały zagadkę związaną z tym ważnym zawodem, a następnie z uwagą obejrzały zdjęcia przedstawiające pielęgniarkę w różnych sytuacjach podczas jej pracy. Nie zabrakło również zabawy! Maluchy wzięły udział w wesołej animacji z wykorzystaniem kolorowej chusty. Z entuzjazmem wcieliły się w rolę pielęgniarek/pielęgniarzy, poznały zawartość apteczki pierwszej pomocy oraz przypomniały sobie ważne nawyki zdrowotne.
To był niezwykle pouczający i pełen wrażeń dzień, który przybliżył dzieciom ważną rolę pielęgniarki w naszym społeczeństwie.













