Finał akcji Kredkobranie 2022

11/10/2022

Już po raz trzeci Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” zorganizowało w naszej szkole akcję „Kredkobranie”.
Tegorocznej akcji towarzyszy hasło „Pokoloruj przyszłość na 5”.
Celem Kredkobrania jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców udało się zebrać wiele długopisów, ołówków, zeszytów, bloków, kredek, farb, plecaków i innych artykułów papierniczych.

Zebrane dary zostały przekazane do głównego organizatora ogólnopolskiej akcji, którym jest Fundacja Ignatianum z Krakowa.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że kolejna inicjatywa zaproponowana przez Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna Dłoń” spotkała się z tak pozytywnym przyjęciem.