Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

06/12/2022

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” działającego pod opieką pani Lucyny Łaptas zorganizowali apel, w czasie którego przypomnieli ideę wolontariatu. Spotkanie było także doskonałą okazją, aby opowiedzieć o akcjach charytatywnych i działaniach realizowanych w naszej szkole. Wolontariusze podziękowali za zaangażowanie w dotychczasowe akcje i zaprosili wszystkich do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.

Przypomnieli także ideę „Adopcji Serca” i naszego podopiecznego Emmanuela, którego od wielu lat wspierają uczniowie naszej szkoły.

Apel uświetnił piękny występ uczniów klasy III Emilki Gonciarczyk i Patryka Stachowicza, którzy zaśpiewali dla wszystkich zebranych piosenkę pt.: „Kto jeśli nie ty…”

Na zakończenie uczniowie obejrzeli film promujący ideę pomagania oraz utworzyli „Szkolny łańcuch dobrych uczynków”.

Mamy nadzieję, że tematyka apelu zachęci innych uczniów do wspólnego działania i zasilą oni w przyszłości szeregi Szkolnego Koła Wolontariatu.

Niech słowa Wielkiego Polaka Jana Pawła II będą mottem działania nie tylko członków Szkolnego Klubu Wolontariusza „Pomocna Dłoń”, ale każdego z nas.

“Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”