Niezwykły koncert w Strzelcach Wielkich

23/05/2023

18 maja 2023r. w 103 rocznicę  urodzin Świętego Jana Pawła II w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Strzelcach Wielkich odbył się niezwykły koncert przygotowany przez uczniów i  nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich.

W czasach ataków na tego wielkiego Polaka społeczność szkoły pragnęła wyrazić hołd dla Niego a także przywiązanie do wartości i nauk, które głosił.  Jedną z charakterystycznych cech Jego pontyfikatu była troska o rodzinę, którą uważał za fundament społeczeństw. Zawsze była ona  szczególnym obiektem Jego troski i zainteresowania, dlatego podczas kanonizacji został ogłoszony Patronem Rodzin. Z tego też powodu koncert był dedykowany rodzicom a jego druga część poświęcona została postaciom dla dzieci najważniejszym: Mamom i Tatom w przededniu ich świąt.

W koncercie wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Były piękne wiersze oraz piosenki zaśpiewane  z pełnym zaangażowaniem przez młodszych i starszych. Wybrzmiały takie utwory jak: „Wadowice”, „Barka”, „Ave Maryja” czy „Leć muzyczko!” z repertuaru braci Golców. Nie zabrakło papieskich słów, które na nowo wypełniły mury strzeleckiej świątyni i (mamy nadzieję) serca zgromadzonych widzów. Przekaz słowny został wzbogacony przez piękną, sugestywną prezentację multimedialną przygotowaną przez nauczyciela informatyki.

Zwieńczeniem uroczystości była niezwykle poruszająca piosenka stanowiąca formę podziękowania dla wszystkich rodziców, podczas której wiele mam nie kryło wzruszenia.

Gorące brawa po zakończeniu świadczyły, że koncert podobał  się zgromadzonym widzom.

/D. Jaszczowska/

Skip to content