GÓRA GROSZA WE WRZĘPI

“Góra Grosza” 2016

“JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE”.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach nasz oddział przedszkolny w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku wziął udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2016”. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych. Nasze przedszkolaki i ich rodzice nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników, którzy hojnie wrzucali „grosiki” do słoika ustawionego w grupie przedszkolnej. Akcja pozwoliła uświadomić dzieciom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania marzeń dzieci znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej.
Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano podliczenia wszystkich zebranych monet. W zadaniu tym z radością uczestniczyły dzieci, które samodzielnie segregowały i liczyły zawartość zgromadzoną w skarbonce. Nasze przedszkolaki zebrały sumę: 25 złotych.
Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy oraz mamy nadzieję, że w następnej edycji akcji też będą chętnie brali w niej udział !