KOLĘDA MISYJNA W PARAFII CEREKIEW

W niedzielę 6 stycznia 2019 roku, tradycyjnie już od 15 lat uliczkami Parafii Cerekiew przeszli Kolędnicy Misyjni. Po uzyskaniu specjalnego błogosławieństwa, które miało miejsce podczas Mszy Świętej, odwiedzili domy mieszkańców, by w krótkiej scence opowiedzieć o życiu swoich rówieśników w krajach misyjnych.

W sześciu grupach kolędniczych byli: Maryja z Dzieciątkiem Jezus, św. Józef, anioł, dziecko afrykańskie i latynoskie. Spotkania przebiegały w radosnej i serdecznej atmosferze. Kolędnikom towarzyszyła mroźna, zimowa aura, lecz wszyscy ochoczo i wytrwale wędrowali nie żałując poświęconego wolnego czasu. W tym roku zebranymi ofiarami będą wspierać projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Głównym realizowanym projektem jest szpital w Bagandou, gdzie leczy się tysiące osób, szczególnie dzieci.

Drugim ważnym projektem jest pomoc szkole dla dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych w Bertoua w Kamerunie. Hasłem tegorocznej kolędy są słowa „Suma yatiyawi sana munapxta”. Oznaczają one wezwanie: „Głośmy Dobrą Nowinę”, a pochodzą z języka aymara, który jest używany w Boliwii, gdzie tarnowscy misjonarze pracują już od ponad 25 lat.

Uczniowie naszej szkoły i gimnazjum w Szczurowej zebrali kwotę 3000 zł i bardzo dużo słodyczy! Wszyscy spotkali się z ogromną życzliwością i zrozumieniem- za co bardzo wszystkim dziękujemy! Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów, rodzicom, opiekunom i wytrwałym misjonarzom, dając wspaniałe świadectwo swojej wiary i wytrwałości.
 /M. Klich/