KREDKOBRANIE

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wraz z przedszkolakami ze Wrzępi wzięli udział w III edycji Akcji Kredkobranie, która jest ogólnopolską akcją charytatywną mającą na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej.

Zebrane dary, w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych, zostały przekazane do  organizatorów akcji którymi są Fundacja Ignatianum wraz ze Stowarzyszeniem Korzenie przy wsparciu środowiska Akademii Ignatianum w Krakowie.

W październiku podarunki trafią do szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Serdecznie dziękujemy za duże zaangażowanie i hojne wsparcie akcji, dzięki czemu wspólnie wspomożemy polskie dzieci z Kresów.

Pamiętajmy, że udział w każdej akcji charytatywnej uczy młode pokolenie otwartości i wrażliwości na potrzeby innych oraz niesienia bezinteresownej pomocy  potrzebującym.

Organizatorem akcji w naszej szkole było Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna dłoń”.