MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK

,BIBLIOTEKI SZKOLNE RZĄDZĄ” – pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczne (2015) Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, które zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Nasza szkolna biblioteka również, tak jak w poprzednich latach, wzięła udział w obchodach tego święta podejmując się realizacji licznych zadań.

30 października uroczyście podsumowano obchody święta szkolnej biblioteki.
Scenariusz obchodów święta biblioteki opracowany został przez uczniów należących do „Koła Przyjaciół Biblioteki”.
Na początku miesiąca uczniowie klas IV-VI wykonali plakaty promujące czytelnictwo. Plakaty były umieszczone na drzwiach każdej klasy . W tej konkurencji wszystkim trzem klasom przyznano I miejsce.
Wszyscy uczniowie klasy I wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Moja ulubiona postać bajkowa”. Każdy przedstawił swojego bohatera bajkowego za co wszystkie pierwszaki zostali nagrodzeni brawami oraz otrzymali pamiątkowe zakładki.
Zadaniem konkursowym klasy II było wykonanie najciekawszej zakładki do książki. Wszystkie prace były bardzo piękne, pomysłowe i staranne. Wszyscy uczniowie zasłużyli na brawa i nagrody.
Uczniowie klas IV i V wzięli udział w konkursie literacko-plastycznym „Jestem pisarzem”. W tej kategorii I miejsce zajęły uczennice klasy IV Magdalena Czesak i Natalia Bawół.
Wyróżnienia otrzymali: Francesco Velotti kl. IV, Karol Oleksy kl. IV, Marlena Maj kl. IV,
Weronika Augustynek kl. IV, Gabriela Cupał kl. V i Magdalena Kudła kl V.
W konkursie „ Wiersz o książce” za piękny wiersz wyróżnienie oraz nagrody zdobyli uczniowie:
Marlena Giza kl. V, Paulina Maj kl.V, Dominika Mundała kl. V,
Marcelina Kosała kl. V, Oliwia Waśko kl.V, Hubert Gurgul kl. VI
Zadaniem konkursowym klasy III był konkurs literacko-plastyczny „Laurka z życzeniami dla biblioteki”.
I miejsce zdobyli: Małgosia Drabik i Wiktor Wilk
Wyróżnienia przyznano Roksanie Jarosz, Filipowi Oleksy i Lukaszowi Opioła.
Uczniowie klasy VI zaprezentowali reklamę książki Joanny Onichimowskiej ”Dynastia Miziołków”. Scenka z życia rodziny Miziołków przedstawiona przez uczniów zdecydowanie zachęciła do przeczytania lektury.
Do przeczytania książki również zachęcił wszystkich uczeń klasy I Wiktor Łaptas pięknie recytując
wiersz Miziołka o szkole, za co został nagrodzony gromkimi brawami oraz szczególnym wyróżnieniem.
Na zakończenie wszystkim uczniom biorącym udział w różnorodnych konkursach podziękowano za udaną i pożyteczną zabawę. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy uczniów o wartościach płynących z czytania.
Uroczystość przygotowała pani Krystyna Zydroń.
/K. Zydroń/