MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. 5 listopada nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. W sali przedszkolnej można było spotkać, m.in. księżniczki, misia, Czerwonego Kapturka, Czarodziejki, Pipi Pończoszankę, jednorożca itp. Spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją dziecięcych bajkowych przebrań. Później były zabawy taneczne jak również konkurencje wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, dzieci m.in. rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, układały wieżę z klocków, oddzielały guziki od pomponów, wykonały bajkową pracę plastyczną, trafiały piłkami w Baba Jagę,. 

Ten dzień sprawił  przedszkolakom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa,  ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej.

Skip to content