Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę wolności w 1918 roku po 123 latach niewoli. Uroczyste świętowanie tego  wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisało się w  kalendarz uroczystości naszej szkoły. Kultywując tradycje niepodległościowe w PSP im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich społeczność szkolna przystąpiła po raz kolejny do akcji „Szkoła do hymnu” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i w podniosłej atmosferze odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości został także zorganizowany uroczysty apel, podczas którego przypomniano historię niewoli naszej Ojczyzny od dnia, kiedy Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki Polaków o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Piękny montaż słowno-muzyczny był żywą lekcją historii dla wszystkich uczniów. Pozwolił również oddać cześć Polakom walczącym o niepodległość na przestrzeni dziejów.

Na zakończenie uroczystości, Pani Dyrektor Dorota Jaszczowska, podziękowała nauczycielom i uczniom za cenną lekcję historii oraz zachęcała do pielęgnowania każdego dnia wartości patriotycznych.
Montaż słowno- muzyczny przygotowali Pani Krystyna Zydroń i Pan Michał Pastuch. Dekorację przygotowała Pani Małgorzata Książek.

Skip to content