OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Patriotyczne święto skłania nas do refleksji nad wartością wolności i niepodległości stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich przedstawili wzruszającą lekcję historii przygotowaną pod kierunkiem p. Krystyny Zydroń.

Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.
Uczniowie oraz rodzice z zaciekawieniem wysłuchali wzruszającego przedstawienia. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.
Uczniowie, nauczyciele i rodzice włączyli się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych pod kierunkiem p. Michała Pastucha. Piękną dekorację przygotowała p. Małgorzata Książek.
Skip to content