PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Z powodu pandemii uczniowie klasy II długo czekali na ten dzień, jednak w dniu 5 maja 2021 roku udało się z powodzeniem przeprowadzić całą imprezę.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

W miłej atmosferze dzieci zaprezentowały swoje umiejętności szybkiego myślenia podczas rozwiązywania różnych zagadek i rebusów.

Po takim wprowadzeniu uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanowali książki i będą wzorowymi czytelnikami, po czym odbyło się uroczyste pasowanie każdego z uczniów. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki oraz dyplomy.

/K.Zydroń/