PASOWANIE NA UCZNIÓW

28 października w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, jakie przeżywają pierwszoklasiści wkraczający w początkowy etap edukacji – Pasowanie na ucznia.

Oprócz najmłodszych uczniów i ich rodziców w uroczystości tej udział wzięli: Pani Dyrektor mgr Dorota Jaszczowska, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy z klas starszych.
Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej tradycyjnie przygotowanej przez uczniów klasy I. Kandydaci na uczniów udali się w magiczną podróż do krainy baśni. Wcielili się w postacie krasnoludków pracujących w kopalni złota, które pewnego dnia spotkały Śnieżkę i jej macochę, która podarowała dziewczynie zatrute jabłko
. Dzielne krasnoludki musiały zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi przez złą królową, aby odczarować śpiącą królewnę.
Wykazały się różnymi umiejętnościami: pokazały, że kochają swoją Ojczyznę, znają reguły i zasady panujące w szkole i na drodze, świetnie śpiewają i recytują. Nawet zjedzenie kawałka cytryny nie „zdjęło” uśmiechów z ich twarzy. Po wzorowo zdanym teście zła królowa zdjęła czar ze Śnieżki.
Wdzięczna królewna zaprosiła ich do wstąpienia w szeregi uczniów.
Uroczystość nie mogła obejść się bez ślubowania najmłodszych uczniów na sztandar szkoły.
Obiecywali, że będą się pilnie uczyć, a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po ślubowaniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Pani dyrektor ogromnym ołówkiem dotknęła ramienia każdego dziecka, tym samym przyjmując je do grona uczniów naszej szkoły.
Do braci uczniowskiej zostali przyjęci: Hubert Gurgul, Anna Hanek, Hubert Kwaśniak, Agnieszka Krzeczowska, Jakub Maziarz, Mariola Młynarczyk, Izabela Opioła, Jakub Wilk.
Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Po uroczystości wszystkie dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Uroczystość „ Pasowania na ucznia” dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń.

Skip to content