PASOWANIE UCZNIÓW WE WRZĘPI

Pierwsze dni w szkole są dla każdego dziecka wielkim przeżyciem. Dotyczy to w szczególnie tych uczniów, którzy po raz pierwszy przekraczają próg szkoły. Dla nich to, początkowe tygodnie nauki przynoszą wiele nowych doświadczeń i niespodzianek. Jednak zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem w tej fazie nauki szkolnej pierwszoklasistów, jest ich pasowanie na ucznia. Właśnie taką uroczystość świętowali w dniu 21 października 2009r uczniowie Szkoły Filialnej we Wrzepi.

Z tej okazji została przygotowana część artystyczna ,,rodem z Westernu”.

Marne istotki (pierwszoklasiści) przechytrzyły dobrze strzeżoną granicę miasta i wtargnęły na jego terytorium. Na rozkaz szeryfa kowboje odnaleźli małych cwaniaków i umieścili w więzieniu. Po krótkiej naradzie jednak doszli do wniosku, że pozory często mylą i należy ich sprawdzić co potrafią. Okazało się, że są sprawni, sprytni, odważni oraz posiadają sporo wiadomości. Spodobali się szeryfowi i jego mieszkańcom.

W nagrodę zostali przyjęci do grona (Szkoły Podstawowej), w której mają zamiar pozostać przez sześć następnych lat.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, złożeniu uroczystego ślubowania, najważniejszy szeryf – pani dyrektor Dorota Jaszczowska pasowała uczniów: Justynę Cierniak, Damiana Fiołek, Mateusza Oleksy oraz Krystiana Pudełek na prawowitych uczniów naszej szkoły.

Nie zabrakło życzeń, gratulacji, wspólnych zabaw, upominków oraz poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
Nad całością uroczystości czuwała wychowawczyni Danuta Laska.