Podziękowania oraz życzenia dla uczniów

Drodzy Uczniowie!

Żegnamy kolejny rok szkolny, ale tym razem nie możemy się spotkać na  uroczystym apelu, więc zwracam się do Was w taki sposób. Chciałabym wszystkim pogratulować ukończenia kolejnego roku nauki i osiągniętych wyników. Pragnę Wam też podziękować za zaangażowanie w czasie zdalnego nauczania. Jestem  z Was ogromnie dumna i cieszę się, że nasza szkoła ma takich wspaniałych uczniów, którzy nie zrazili się przeciwnościami i  trudnościami, ale  podjęli wyzwanie i starali się sprostać nowej sytuacji. Wiem, jakie to było trudne i ile wysiłku kosztowało, ale ten trudny egzamin z  odpowiedzialności zdaliście na szóstkę. Brawo!

Przed nami wakacje. Wypoczywajcie więc, cieszcie się słońcem i przyrodą, nabierajcie sił i energii. Nie byłabym jednak sobą, gdybym nie przypomniała Wam o obowiązku troski o własne bezpieczeństwo, gdziekolwiek będziecie: w  górach, nad morzem, nad wodą, w lesie, itp. W te wakacje pamiętajcie też o  zasadach związanych z koronawirusem: zachowujcie dystans społeczny, unikajcie zatłoczonych miejsc, noście maseczki, myjcie i dezynfekujcie  ręce. Zróbcie wszystko, abyśmy we wrześniu mogli  się spotkać w  szkole. Wszyscy z  utęsknieniem tu na Was czekamy!

Na koniec zwracam się jeszcze do naszych absolwentów. Drodzy Ósmoklasiści, dla Was to ostatni rok nauki w naszej szkole. Od września rozpoczniecie kolejny etap edukacji i nowy rozdział w życiu. Życzę Wam, aby wszystko ułożyło się tak, jak to sobie wymarzyliście. Mam nadzieję, że  dostaniecie się do  wybranych szkół, znajdziecie nowych przyjaciół i  zaaklimatyzujecie się w nowym środowisku. Proszę Was, abyście pamiętali o  tym, czego staraliśmy się Was nauczyć. Bądźcie dobrymi ludźmi, postępujcie tak, abyśmy mogli być z Was dumni, bo na zawsze pozostaniecie członkami naszej szkolnej społeczności. Powodzenia!

Dorota Jaszczowska – dyrektor szkoły