POWITANIE WIOSNY

W tym roku uczniowie naszej szkoły witali wiosnę w różnych barwach. Każda klasa miała zaprezentować się w takim samym kolorze ubioru i zaśpiewać piosenkę o wiośnie.

Klasy młodsze wybrały kolor żółty i zielony, a klasy starsze niebieski.

Uroczystość składała się z dwóch części.

Pierwszą rozpoczęto od wiosennego pokazu mody na wesoło. Uczniowie klasy VI zaprezentowali stroje na różne okazje: strój codzienny, sportowy, do kina, teatru, do kościoła i koncert.

Następnie przedstawili wszystkim zebranym zasady savoir vivre w różnych miejscach dotyczące właściwego zachowywania się w miejscach takich jak: kino, teatr.

W drugiej części uroczystości odbyły się wybory Miss Wiosny. Dziewczęta z klas I-III rywalizowały w różnych konkurencjach: prezentowały swój strój, taniec, recytowały wiersz o wiośnie oraz odpowiadały na różne trudne pytania.
Powitanie wiosny przygotowała pani B. Jankowska.
/B. Jankowska/