PRZEDSZKOLAKI W LESIE

Dnia  20.10.2017r. grupa przedszkolaków wraz z wychowawcą i rodzicami wybrała się na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie było poznanie pracy leśniczego, lasu i jego mieszkańców.

Na miejscu na przedszkolaków czekał leśniczy pan Janusz Grudzień. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po lesie. Leśniczy opowiedział dzieciom o swojej pracy, jak również pokazał wiele ciekawych miejsc.

Podczas spaceru uczniowie zobaczyli mrówki krzątające się wokół mrowiska, paśnik dla leśnych zwierząt,  oraz pomnik przyrody, wiekowy Dąb Onufry (ma około 480 lat).
Dzieci obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic.

Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącika przyrody zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie.

Po powrocie do „Hubertówki” na dzieci czekały kiełbaski z grilla przygotowane przez mamy.

W drodze powrotnej  przedszkolaki odwiedziły cmentarz wojenny
 w pobliskim lesie aby jak co roku odmówić modlitwę i zapalić znicza.

Z wycieczki dzieci wróciły radosne, pełne wrażeń i leśnych skarbów.

Dziękujemy Panu Leśniczemu za miłe przyjęcie oraz Rodzicom za pomoc w przygotowaniu wycieczki.

Tekst: Agnieszka Zabiegała