SPOTKANIE Z MIKOŁAEJEM WE WRZĘPI

„Dziadzio Mikołaj nocą wędruje, w okna zagląda i nasłuchuje,
Gwiazdką w okna świeci, gdzie są grzeczne dzieci”.

Tak śpiewały dzieci w grupie przedszkolaków w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem.
Wizyta świętego Mikołaja w naszym oddziale przedszkolnym, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Wykonują bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych dzieci przygotowały w tym roku inscenizację. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.
6 grudnia, gdy zajrzał do naszej sali z wielką przyjemnością prezentowały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Gdy Mikołaj wręczył każdemu dziecku oczekiwany prezent na twarzach dzieciaków pojawił się uśmiech.
Niestety, wkrótce musiał nas pożegnać, ponieważ czekały na niego inne dzieci.
Ale nie zapomniał o rodzicach. Tylko nie wiem dlaczego dorosłym wręczył takie śliczne, dekoracyjne rózgi?
Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.
/M. Klich/