ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNNIAKA

We wtorek 28.09.2021r. w naszej szkole zostało zorganizowane „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Tego dnia na uczniów czekało wiele atrakcji. Dzieci  poznały bajkę o ziemniaku oraz  jego „ prawdziwą historię”. Dowiedziały się skąd pochodzi to warzywo, jak nazywa się w różnych regionach Polski, z jakich części się składa oraz jakie posiada wartości odżywcze i  jakie potrawy można z niego przygotować. Uczniowie rozwiązywali także krzyżówki, quizy i łamigłówki o ziemniaku.

Kolejnym punktem imprezy było przygotowanie różnorodnych prac plastyczno-technicznych z ziemniakiem w roli głównej. Kreatywności w pracach nie brakowało podczas tworzenia obrazków w edytorze grafiki Paint, cudaczków i stempelków ziemniaczanych.

Tego dnia nie mogło zabraknąć licznych sportowych „ziemniaczanych konkurencji”, podczas których uczniowie musieli wykazać się sprytem, zręcznością, pomysłowością oraz umiejętnością pracy w zespole.

Miłym akcentem dnia był „ziemniaczany poczęstunek” przygotowany przez rodziców. Dzieci otrzymały ciasto w kształcie ziemniaka, frytki oraz ziemniaki upieczone w ognisku. Wszystkie dania smakowały wybornie, o czym świadczyły puste talerzyki.

W wyśmienitych humorach oraz z uśmiechem na twarzach, na których pozostawały ślady pieczonych w ognisku smakołyków uczniowie zakończyli obchody ziemniaczanego święta.

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wspaniałego poczęstunku dla dzieci oraz pomoc w zorganizowaniu imprezy.