WALENTYNKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

13 lutego wspominaliśmy w oddziale przedszkolnym Świętego Walentego. Dzieci na tę okazję ubrały się w różne odcienie czerwieni i różu oraz przygotowały z rodzicami w domu piękne kartki okazjonalne.

Nie zabrakło zabaw, konkursów i tańców min. quizu ze znajomości bajkowych par, puzzli z serduszek, zabawy ruchowej z czerwonymi balonami „Mam serduszko”.

Wspaniałą atrakcją była zabawa tematyczna „ Na dworze królewskim”. Za igraszki i nieposłuszeństwo wobec pary królewskiej Różowe Księżniczki zostały osadzone w metalowej twierdzy. Uratował je Czerwony Książę. Potem przepiękne księżniczki udały się na przejażdżkę swoim najnowszym pojazdem.

Walentynki to święto zakochanych ale nie tylko. Dzieci dowiedziały się, że każda okazja do okazywania swoim bliskim osobom uczuć jest dobra i ważna i należy pamiętać o niej nie tylko od święta.

/M.Klich/