WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO KRAKOWA

6 października uczniowie klas I,II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Na początku dzieciaki udały się na Krakowski Rynek.

Tam zwiedziły kościół Mariacki oraz wysłuchały sławnego hejnału. Kolejnym punktem wycieczki było miejsce upamiętniające przysięgę Patrona naszej szkoły-Tadeusza Kościuszki oraz Sukiennice, w… których uczniowie oglądali kramy z biżuterią, pamiątkami, rękodziełem i cepelią.

W czasie wolnym przy pomniku Adama Mickiewicza dzieciaki z radością karmiły gołębie.

Potem uczniowie udali się na spacer do Bramy Floriańskiej, następnie na warsztaty zorganizowane na Wawelu, podczas których dzieci poznały życie królów.

Na wycieczce w Krakowie nie mogło zabraknąć także spotkania ze Smokiem Wawelskim.

Ostatnim puntem dnia była wizyta w ogrodzie zoologicznym. Pogoda dopisała, wszyscy wrócili zadowoleni, wycieczkę zaliczamy do udanych.