WYCIECZKA KLASY V

14 czerwca 2022 r. uczniowie klasy V uczestniczyli w wycieczce do Brzeska. Celem wyjazdu była brzeska kręgielnia BOSiR, gdzie uczniowie mogli poznać w praktyce ciekawą i nietypową dyscyplinę sportu. Kręgle to gra zespołowa, w której każdy uczestnik jest ważnym członkiem teamu. W wycieczce uczestniczyło 20 osób, dlatego składy czterech drużyn były równoliczne. Na początku uczniowie zostali zapoznani z zasadami gry w kręgle klasyczne, a następnie mogli poćwiczyć technikę rzutów w wybranych przez siebie zespołach. Aby wprowadzić nutkę rywalizacji pracownicy kręgielni zorganizowali turniej. Drużyny wybrały swoje nazwy i mogły przystąpić do wyścigu o pierwsze miejsce.     

I miejsce zajęła grupa dziewcząt o nazwie Szarańcza w składzie: Wiktoria Jakubowska, Lena Latuszek, Joanna Mundała, Beata Nicpoń i Julia Wróbel.
II miejsce przypadło grupie chłopców, który nazwali się Dzikusy, a ich skład to: Kacper Gądek, Krystian Jaroszek, Wiktor Jaroszek, Antoni Martyka i Sebastian Pawlik.
III miejsce również zdobyli chłopcy, którzy wymyślili sobie podwójną nazwę Bosy, Peciaki. W skład ich drużyny weszli: Michał Biernat, Grzegorz Cebula, Nikodem Maj, Patryk Solak i Michał Wójcik.
IV miejsce zajęły dziewczęta – nazwa grupy Chomiczki – o składzie: Paulina Bawół, Wiktoria Młynarczyk, Kamila Samolej, Eliza Swornowska i Karolina Sznicer.  
 
Najważniejsze jednak nie było to, które miejsce zajęli poszczególni uczniowie, ale to, że pracując w zespołach dążyli zgodnie do wyznaczonego celu, zacieśniając relacje koleżeńskie. Oby nie zapomnieli o tym w klasie i na szkolnych korytarzach.
Skip to content