WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO ZATORLANDU

Dnia 24.05.2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Zatoru. Celem naszego wyjazdu było rozwijanie zainteresowań dinozaurami, mitologią, literaturą dla dzieci oraz kształcenie umiejętności zachowania się podczas wycieczek i popularyzowanie kulturalnego sposobu spędzania czasu.

Przygodę w Zatorze rozpoczęliśmy zgodnie z harmonogramem od zwiedzania „Domu do góry nogami”. Jakże wielkie było nasze zdziwienie, gdy wszystkie meble były na syficie.

Tuż przy domku znajdował Park Owadów. Na miejscu okazało się, że możemy zobaczyć olbrzymie, ruchome i brzęczące owady.

Następnie udaliśmy się do Dinozatorlandu, podziwiając te prehistoryczne zwierzęta w ich naturalnej wielkości. Mogliśmy je obejrzeć, dotknąć, wysłuchać ciekawych opowieści przewodnika i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Podążając ścieżką edukacyjną trafiliśmy do Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie oprócz szkieletów dinozaurów, dzieci zobaczyły niezwykłe okazy skał. Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy ciuchcią do Parku Bajek. Na zaczarowanych ścieżkach spotkaliśmy między innymi: Kota w butach, Królową Śniegu, Kopciuszka, domy trzech świnek, Czerwonego Kapturka, Brzydkie Kaczątko, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków i wiele innych bajkowych postaci.

Kolejnym punktem programu był Park Mitologii. Tu wysłuchaliśmy opowieści o różnych postaciach mitologicznych i obejrzeliśmy je płynąc gondolą. Duże wrażenie zrobił na dzieciach koń trojański, a niezapomnianych wrażeń w postaci efektów specjalnych dostarczył nam film w kinie 5 D. Film ten w ciekawy sposób przedstawił historię życia dinozaurów na Ziemi.

Największym powodzeniem cieszył się Lunapark. Tam pod czujnym okiem opiekunów mogliśmy korzystać z różnych atrakcji (karuzela, salony gier, gokarty, strzelnice, place zabaw itd.) Co dobre, szybko się kończy, a więc i nasza zabawa nie mogła trwać wiecznie.

Czas minął bardzo szybko, a nam ciężko było wracać. Wycieczka ta pozostanie na długo w naszej pamięci. Przekonaliśmy się, że można się świetnie bawić również z rodzicami.

/M. Klich/