DZIEŃ ZIELONY WE WRZĘPI

W dniu 21 marca w naszym oddziale przedszkolnym pani Małgorzata Klich zorganizowała “Zielony Dzień”. Poprzedzono go wykonaniem kukły Marzanny symbolizującej odchodzącą zimę.

Tego dnia wszyscy ubraliśmy zielone ubrania i opaski, a wiosenny kolor towarzyszył nam przez cały dzień w wesołych zabawach. Celem tej akcji było utrwalenie i przedstawienie koloru zielonego jako przyjaznego środowisku. Było dużo zabaw, gier związanych z tym kolorem. Dzieci wyklejały żabki, rozwiązywały zagadki słowne, grały „w zielone”. Podczas zabaw ruchowych naśladowały ruchem żaby w stawie, węże, krokodyle, świerszcze.

Wspólnie śpiewały piosenki ekologiczne. Z zaciekawieniem eksperymentowały podczas zabawy badawczej z mieszaniem barw. W południe wyruszyliśmy na poszukiwanie zielonego koloru. Podczas spaceru dzieci zbierały przedmioty w tym kolorze, a na sygnał wracały i układały swoje zbiory w wyznaczonym miejscu. “Dzień zielony” zakończyliśmy słuchaniem bajki „W Krasnolandii – zielonej krainie”.

/M. Klich/