KONWENCJA O PRAWACH DZIECKA

W piątek 11 grudnia odbył się apel, poświęcony Konwencji o Prawach Dziecka podczas którego uczniowie zapoznali się z najważniejszymi prawami, jakie przysługują dzieciom na całym świecie, bez względu na kolor skóry i pochodzenie.

Zgromadzeni na apelu widzowie obejrzeli przedstawienie pt; „Dzieci listy piszą”, przygotowane przez przedstawicieli Samorządu Szkolnego pod kierunkiem pani Magdaleny Pudło.

Inscenizację wzbogaciła ciekawa prezentacja multimedialna.

Kulminacyjny moment przedstawienia, traktującego o prawach dziecka, stanowiła wspólnie zaśpiewana piosenka.

W życiu bywa różnie, na całym świecie notorycznie łamane są prawa dziecka. Dlatego tak ważne jest, by nie tyle mówić o tych prawach, ale traktować każde dziecko jako osobę, zasługującą na szacunek. Dorośli powinni pamiętać o tym, by respektować podstawowe prawa dziecka. Dzieci natomiast powinny pamiętać o tym, że mają swoje prawa ale i obowiązki, których nie mogą lekceważyć.

Na zakończenie uroczystości został ogłoszony konkurs na plakat o wybranym przez siebie prawie pochodzącym z Konwencji.